A+ A A-

Barcaleta Shqip ne Big Ecaty

Kemi 24 barcaleta qe ju shtojne te qeshurat ne BIG-ECATY.COM.
Kërkoni për barcaleta në Shqip (shkruaj një fjalë)
Fillon me Përmban Fjala e saktë Ngjan si
Të gjitha B D F G I J K L M N P Q S T U
Page:  1 2 Next »
Titulli Barcaleta
Babagjyshi i vitit te ri dhe sherbimi postar

Per vitin e ri nje djale i vogel jetim dhe fukara i shkruan babagjyshit te vitit te Ri nje kartoline. “I dashur babagjysh une jam jam nje djale jetim dhe fukara te lutem me ndihmo me 100.000 lek qe dhe une te ble lodra te bukura si cdo femije tjeter per vitin e ri” Kartolinen e dergon ne poste nje punonjese e postes e shikon kartolinen te derguar nga djali i vogel dhe i vjen keq njofton shoqet e saj per kete kartoline dhe vendosin qe te ndihmojne djalin e vogel me nje shume lekesh te mbledhura nga punonjsete e postes prej 50.000 lek, dhe ja dergojne leket djalit te vogel me poste, pas disa ditesh shikon nje kartoline ku djali i vogel i kethen pergjigje me kartoline babagjyshit ku shkruhet “I dashur babagjysh te faleminderit qe ju pergjigje kerkeses time dhe me dergove 100,000 leke por po te them se une nuk mora 100,000 leke, por mora vetem 50.000 leke dhe 50.000 leke mi mbajten ato zuskat qe punojne ne Poste.

dy gisht

Ishin nje Amerikan,nje Rus,dhe nje Shqiptar. Flisnin per arritjet e vendeve te tyre. Thote Amerikani,ne kemi bere aeroplanet te fluturojne ngjitur me rete. OOOOO Thone Shqiptari dhe Rusi ngjitur me rete. Ngjitur me rete jo,por dy gisht me lart.Hidhet Rusi, ne kemi bere nendeteset te lundrojne ngjitur me fundin e detit. OOOOO thone Shqiptari dhe Amerikani ngjitur me fundin e detit. Ngjitur me fundin e detit jo thote Rusi por dy gisht me lart. Thote Shqiptari, ne i bejme grate te pjellin nga bya. OOOOOO thone Amerikani dhe Rusi nga bytha. Nga bya jo thote Shqiptari por dy gisht me poshte.

Ferrari vs Vespa

Ishte njoni dhe kishte blere nje Ferrari te ri dhe po ecte ne autostraden Tirane-Durres. Nderkohe del njeri me vespa dhe e parakalon me shpejtesi Ferrarin. Me poshte takohen prape Ferrari me Vespen dhe te dy ishin duke i dhene me shpejtesi,ky me vespa e pyet kete me Ferrari -:"A i ke dhene ndonjehere Vespes ti?",ai me ferrari e shef duke qeshur dhe si kthen pergjigje dhe e parakalon.Perseri ky me vespa e arrin kete me ferrari dhe i thote -:"Ho mer ti a i ke dhene ndonjehere vespes apo jo?".Shoferi i ferrarit e shef duke qeshur dhe si kthen pergjigje perseri. Kur po kthehej shoferi ferrarit nga durresi,shikon kete me vespa qe kishte rene ne nje kanal, dhe ndalon dhe e pyet kete me vespa-" He mo ti qe po me pyesje mua di me i dhene apo jo vespes dhe ke ra vet ne kanal ?".Ky me Vespa i pergjigjet - :"Po mer shke**ate mui prandaj te pyeta dy here se nuk disha ku ishin frenat."

Gomari?

PROFI -- Ti je gomar..... SULO -- Po prof te gjith ne klas gomer jemi pa perjashtime.. PROFI -- Dil jasht gomar!!!! SULO -- Mirupafshim koleg.....

intervista

Gjate nje interviste pune.......

Intervistuesi: Në një aeroplan ka 50 tulla. Nëse 1 bie jashtë. Sa mbeten?

Aplikuesja: Kjo është e lehtë, 49. Intervistuesi: Cilat janë tre hapa për të vënë një elefant në një frigorifer?

Aplikuesja: Hapni frigoriferin. Vendos elefant në të. Mbyll frigoriferin.

Intervistuesi: Kush janë katër hapat për të vënë një dre në frigorifer?

Aplikuesja: Hap frigoriferin. Nxjerr elefantin jashtë. Vendos drerin. Mbyll frigoriferin.

Intervistuesi: Është ditëlindja e luanit, të gjitha kafshët janë aty, përveç njërit, pse?

Aplikuesja: Sepse dreri është në frigorifer.

Intervistuesi: Si mund të kalojë një grua e vjetër në një moçal mbushur me krokodilë?

Aplikuesja: Ajo kalon shumë lehtë atë, sepse krokodilat janë në ditëlindjen e luanit.

Intervistuesi: Pyetja e fundit. Në fund zonja e vjetër vdes. Pse?

Aplikuesja: Eee ndoshta…. ajo u mbyt?

Intervistuesi: Jo! Ajo u godit nga tulla që ra nga aeroplani. Ju mund të largoheni tani

Ja si hahet konserva

Njeri kishte dhimbje te forta barku dhe shkon te doktori. - Aman doktor mbarova nga barku! - Cfare ke ngrene?- i thote doktori. - Nje konserve peshku-, i thote ky. - Po kur e hape, mos binte gje ere e keqe? – e pyet doktori. - Pse duhej hapur doktor?

jam esell

U ktheva në shtëpi dhe të thashë: Ti je gruaja e jetës time. Dhe ti mu përgjigje… shko fli gjumë, pijanec. Po unë të dua moj, pse më thua pijanec? Sepse unë jam babai yt.

korrespondenca

Dy budall takohen pas shume kohe qe kishin dale nga spitali, afer postes I-tung ca po ben ktu II-qe e dergova nje leter I-e kujt ja dergove II- vetit ja dergova I-e ca shkruante ne te II-sdi ende sme ka ardhe

Lopet pin duhan

Zeneli: O Hasan, a pine lopt tuaja duhanin? Hasani: Jo Zeneli: E po ik se te ka marre flake stalla.

Luli dhe mesuesja

Duke hyre mesuesja ne klase rrezohet dhe gjith nxenesit ja plasen se qeshuri vetem luli i vogel po rrinte gjith nerva.

Mesuesja e ndjere ne siklet kur shef lulin qe nuk po qeshte vajti gjith gezim ta pyeste

-Po ti te keqen mesuesja kur u rrezova un pse nuk qeshe po i vare turinjt.

-Po me erdhi inat mi zyshe se te gjith te pane vetem un isha me kurriz.

me femijen ne farmaci

Nje grua me femijen shkojne ne farmac dhe blejne ilace, para se te iknin farmacistja gjithe miresjellje i jep 1 lepirse femijes, mamaja e femijes i thot - puthe teten se te dha lepirese. jo i thot ky. pse i thot mami . -" SE KUR E PUTHI BABI DJE AJO JA HODHI ME SHPULLE "

merre te xhaxhi

na ishte nje here mami dhe djali i vogel kalon nje burre dhe i jep djalit nje molle mami:beni si i thuhet xhaxhit tani qe te dha mollen? beni: na ik e laje dhe qeroje. pse keshtu do ta haj une eeeeee

Mesuesja e gjuhes

Mësuesja e gjuhës: - Kur unë them "Ardiani se donte tortën", çfarë është Ardiani në këtë rast ? - Budalla - përgjigjet nxënësi

Ndershmëria

Martohet nje cift,naten e pare te marteses e kishin qe nese nusja esht e ndershme ,me shtier dy here me pushke,cohet dhendrri ne mengjes,dhe bam bam dy here me pushke,gezohet shtepia,te nesermen ai zgjohet dhe kercet bam bam dy her me pushke,vjen nena e dhendrrit dhe i thote po sot pse kerciti?ky i thot se dje ishte e ndershme ndersa sot jo,dhe e vrava.

Ne avion

Ne nje avjon dy pilotet e avionit kishin harruar mikorofon e salles hapur dhe po flisnin me njeri-tjetrin.

-He si thua do hame njehere apo te bejm sex me stjuardesen.

-Hame si filimi i thot piloti tjeter.

Nderkohe qe stjuardesa qe ishte ne salle vrapon direkt ti thote qe keni harruar mikrofonin hapur, po papritmas pengohet te kembet e nje plake dhe bie.

-Po avash moj bij, i thot plaka. Po a nuk i degjove, do hane njeher ata.

Page:  1 2 Next »
Glossary 2.8 uses technologies including PHP and SQL
border
width: 1px;
  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:195

bukuria e fermave shqiptare

Hits:299

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:381

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

Identifikohu or Krijo akount