bukuria e fermave shqiptare

  • Publikuar në turizmi

Shqiptarë: mos e lejoni teknologjinë t'ju prishë prodhimet tuaja të mrekullueshme!!

Michael Mclellan
Në tetor të vitit 2011, kam pasur kënaqësinë të vizitoj Shqipërinë për rreth pesë ditë me një mik të mirë nga Kosova, Naim Shala. Qëllimi im për të shkuar në Shqipëri ishte për të fotografuar, por unë krejt papritur mësova shumë për metodat bujqësore tradicionale dhe bujqësinë organike që janë të praktikuara gjerësisht atje sot. Unë nuk e kisha vizituar Shqipërinë që nga viti 2002, dhe isha mjaft i papërgatitur për ndryshimet e  mahnitshme që kanë ndodhur atje gjatë këtyre tetë vjetëve!
Kur kam ardhur në aeroportin ndërkombëtar të Tiranës në vitin 2002, ishte me të vërtetë një "aeroport i botës së tretë". Në vitin 2011, ai ishte
Lexo më tepër...

Portokallija e Re!

  • Publikuar në ecaty

Siç e keni vene re edhe ju, kete vit  portokallia ka bere ndryshime. Ka nderruar prezantuesit me nje aktor te portokallise(Salsano Rrapi) dhe nje kengetare (Eneida Tarifa) qe te dy te rinj ne zanatin e ri qe i eshte caktuar. Por edhe pse nuk krahasohen me prezantuesit e vjeter te portokallise, keta te rinjte edhe se me disa veshtiresi gjate prezantimit, kane arritur te krijojne diçka te bukur, te bejne diçka ndryshe, te bejne diçka qe le shenje, dhe le te themi qe po tentojne dhe te bejne gjera me moral dhe po largohen pak nga pak nga humori i PAMORALSHEM qe gjithmone e ka karakterizuar. Ne fakt ne hapjen e sezonit te ri, prezantuesit kane deklaruar se çdo jave do te kete nje kenge per çdo qytet te shqiperise...dhe kete jave e kane filluar me

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed

DASMA JUAJ

Kameraman Profesionist
Cilesia dhe puna e
STUDIO RISTYLE do
tju beje qe ky emer tju
mbese ne mendje per
te pasur kenaqesine
qe te na zgjidhni dhe
ne eventet pasuese.
StudioRistyle -
www.ristyle.ecaty.com

  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:183

Gezuar Pashket

Hits:196

bukuria e fermave shqiptare

Hits:300

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:382

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:154

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Identifikohu or Krijo akount