Shqiperia ndryshon stine, tani jane italianet qe emigrojne ne Shqiperi

  • Publikuar në Sociale

Shqiperia ndryshon stine. Dyndje emigrantesh Italiane ne shqiperi!

"Kane kaluar pak me teper se 20 vjet, por duken ngjarje te ndodhura nje shekull me pare. Ishte vera e vitit 1991 kur anija Vlora, e tejmbushur me shqiptare, te deshperuar, ankoroi ne portin e Barit. Sot nuk mberrijne me ngarkesa te tilla nga krahu tjeter i Adriatikut, emigrantet shqiptare ndjekin rruge te ligjshme tanime. Jane rreth gjysem milioni ne Itali. Por nga ana tjeter edhe italianet, gjithnje e me shpesh, kalojne detin Adriatik ne drejtimin te kundert me ate qe benin shqiptaret, pra shkojne ne shqiperi, ne kerkim pune dhe te nje jete te re. Nuk e bejne me anije te ndryshkura, por me avion per nje ore udhetim. Italianet tani shkojne ne Shqiperi ne kerkim te fatit."

Keshtu e nis gazeta e mirnjohur

Lexo më tepër...

Rezerva te medha nafte ne Shqiperi - ndikimi ne çmimin e naftes

  • Publikuar në Lajme

Dje nje lajm i rendesishem u shkrua neper mendia te ndryshme per rezervat gjigande nafte ne Shqiperi qe jane zbuluar nga kompanite Petromanas dhe Shell te cilat kane qene te suksesshme ne shpimet qe kane kryer. Ne lajmin publikuar nga top-channel flitet per keto resurse te medha qe jane zbuluar, po per konsumatorin çfare ndikimi do te kete kjo gje. Ne te vertete ky lajm duhet te vijoje edhe me nje tjeter lajm per konsumatoret shqiptare. Do te kene ata avantazhe ne çmime? A do te ulet çmimi i naftes? 

Te shpresojme qe keto pyetje te jene pozitive per

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed

DASMA JUAJ

Kameraman Profesionist
Cilesia dhe puna e
STUDIO RISTYLE do
tju beje qe ky emer tju
mbese ne mendje per
te pasur kenaqesine
qe te na zgjidhni dhe
ne eventet pasuese.
StudioRistyle -
www.ristyle.ecaty.com

date">3 Gusht, 2016
  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:196

bukuria e fermave shqiptare

Hits:300

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:382

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Identifikohu or Krijo akount