Festivali Kulturor Ndërkombëtar i Rinisë 22 mars 2014

  • Publikuar në Sociale

Zhvillohet te shtunen me date 22/03/2014 Festivali Nderkombetar kulturor i Rinise.

Një aktivitet i cili synon të nxisë, kultivojë dhe zhvillojë kulturën kombëtare tek të rinjtë. Festivali Kulturor Ndërkombëtar i Rinisë gjithashtu synon të jetë një urë lidhëse dhe faktor i rëndësishëm i zhvillimet të marrëdhënieve miqësore mes popujve përmes njohjes dhe shkëmbimit të vlerave kulturore.

Të jetojmë dhe prezantojmë kulturën tonë

Që nga themelimi në vitin 1993 Fondacioni Arsimor “Gülistan” në bashkëpunim me Institucionet Arsimore “Turgut Özal” dhe Universitetin Epoka kanë përfaqësuar dhe prezantuar kulturën shqiptare në shumë aktivitete të organizuara brenda dhe jashtë vendit.

Përfaqësim në arenën ndërkombëtare

Të rinjtë shqiptarë kanë përfaqësuar më së miri Shqipërinë në festivalin e përvitshëm ndërkombëtar kulturor që organizohet vit në Turqi që nga viti 2003.

 Në këtë aktivitet marrin pjesë të rinj nga

Lexo më tepër...

Portokallija e Re!

  • Publikuar në ecaty

Siç e keni vene re edhe ju, kete vit  portokallia ka bere ndryshime. Ka nderruar prezantuesit me nje aktor te portokallise(Salsano Rrapi) dhe nje kengetare (Eneida Tarifa) qe te dy te rinj ne zanatin e ri qe i eshte caktuar. Por edhe pse nuk krahasohen me prezantuesit e vjeter te portokallise, keta te rinjte edhe se me disa veshtiresi gjate prezantimit, kane arritur te krijojne diçka te bukur, te bejne diçka ndryshe, te bejne diçka qe le shenje, dhe le te themi qe po tentojne dhe te bejne gjera me moral dhe po largohen pak nga pak nga humori i PAMORALSHEM qe gjithmone e ka karakterizuar. Ne fakt ne hapjen e sezonit te ri, prezantuesit kane deklaruar se çdo jave do te kete nje kenge per çdo qytet te shqiperise...dhe kete jave e kane filluar me

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed

DASMA JUAJ

Kameraman Profesionist
Cilesia dhe puna e
STUDIO RISTYLE do
tju beje qe ky emer tju
mbese ne mendje per
te pasur kenaqesine
qe te na zgjidhni dhe
ne eventet pasuese.
StudioRistyle -
www.ristyle.ecaty.com

  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:196

bukuria e fermave shqiptare

Hits:300

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:382

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Identifikohu or Krijo akount