Miss Shqiperia 2012 Skenimi ne kalane e Bashtoves

  • Publikuar në ecaty

Keto dite ecaty.com ju ka njoftuar per çdo progress te spektaklit Miss Shqiperia 2012 qe zhvillohet ne kalane e Bashtoves ne kavaje.
Pas seleksionimeve dhe perzgjedhjes se vajzave konkuruese, tani vazhdojne pergatitjet per spektaklin e madh. Pra kane filluar pergatitjet per skenen, ndriçimin, kamera fotografet etj. Kalaja e Bashtoves ka nje pamje mahnitese pa qene e zbukuruar dhe nese vendoset pastaj ndriçimi profesional atmosfera e skenes etj, bejne qe ajo kala ai vend te tregoje hijeshine e vet dhe ti dhuroje spektatorit nje bukuri te rradhe ne te gjitha kuptimet ne kete rast.

 

Lexo më tepër...

Miss Shqiperia 2012 mbyll seleksionimet

  • Publikuar në ecaty

Siç e kishim lajmeruar edhe me artikuj te tjere, Miss Shqiperia ka zhvilluar seleksionimet per spektalin e vitit 2012 ne kalane e Vile Bashtove ne Kavaje.
Nga seleksionimi kane dale 32 vajza te perzgjedhura qe do te konkurrojne ne spektalin e madh ne afersi te plazhit te Vile-Bashtoves ne bregdetin e Kavajes. Kalaja ku do te zhvillohet evenimenti nuk eshte me teper se 1 km nga bregdeti.

Per te konsultuar listen e vajzave pjesemarrese lexoni te plote artikullin

 

Spektakli do te zhvillohet me date 29 Qershor 2012 dhe vajzat pjesemarrese jane ata te listuara ne vijim

1-Franceska Bekteshi-Elbasan
2-Juliana Rustemi-Korce
3-Izmena Lici-Shkoder
4-Judina Zoto-Permet
5-Ortenisa Sadiku-Vlore
6-Arselajda Buraku-Mirdite
7-Jona Leskoviku-Berat
8-Dorisa Halili-Tirane
9-Senada Ferataj-Lushnje
10-Elidona Rusi-Korce
11-Jugerta Koti-Fier
12-Era Lime-Korce
13-Marinela Kaci- Vore
14-Arieda Qato- Berat
15-Lorena Lina-Fier
16-Anita Curri-Durres
17-Edlira Kraja-Kukes
18-Mariana Shkreta-Tirane
19-Senada Lluka-Puke
20-Anxhela Konomi-Tirane
21-Hafize Peqini-Elbasan
22-Kloniki Delijorgji-Janine
23-Ilva Fatia-Gramsh
24-Manjola Ndou-Shkoder
25-Greta Kika- Tepelene
26-Ana Gjergji- Kardhiq
27-Fjoralba Ramo- Tirane
28-Anxhela Merkaj- Fier
29-Erilda Ziri-Fushe Kruje
30-Kristi Teqja- Tirane
31-Ortenca Murati- Tirane
32-Erblira Kacaj-Peshkopi

 

 

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed

DASMA JUAJ

Kameraman Profesionist
Cilesia dhe puna e
STUDIO RISTYLE do
tju beje qe ky emer tju
mbese ne mendje per
te pasur kenaqesine
qe te na zgjidhni dhe
ne eventet pasuese.
StudioRistyle -
www.ristyle.ecaty.com

  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:196

bukuria e fermave shqiptare

Hits:300

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:382

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Identifikohu or Krijo akount