Festivali Kulturor Ndërkombëtar i Rinisë 22 mars 2014

  • Publikuar në Sociale

Zhvillohet te shtunen me date 22/03/2014 Festivali Nderkombetar kulturor i Rinise.

Një aktivitet i cili synon të nxisë, kultivojë dhe zhvillojë kulturën kombëtare tek të rinjtë. Festivali Kulturor Ndërkombëtar i Rinisë gjithashtu synon të jetë një urë lidhëse dhe faktor i rëndësishëm i zhvillimet të marrëdhënieve miqësore mes popujve përmes njohjes dhe shkëmbimit të vlerave kulturore.

Të jetojmë dhe prezantojmë kulturën tonë

Që nga themelimi në vitin 1993 Fondacioni Arsimor “Gülistan” në bashkëpunim me Institucionet Arsimore “Turgut Özal” dhe Universitetin Epoka kanë përfaqësuar dhe prezantuar kulturën shqiptare në shumë aktivitete të organizuara brenda dhe jashtë vendit.

Përfaqësim në arenën ndërkombëtare

Të rinjtë shqiptarë kanë përfaqësuar më së miri Shqipërinë në festivalin e përvitshëm ndërkombëtar kulturor që organizohet vit në Turqi që nga viti 2003.

 Në këtë aktivitet marrin pjesë të rinj nga

Lexo më tepër...

Miss Globe në Sarandë

  • Publikuar në ecaty

Nje spektakel te papare paralajmeron sivjet per edicionin e 37-te te "Miss Globe International", producenti Petri Bozo. Nderkohe qe bashkepunetoret e tij mirepresin cdo dite konfirmimet e drejtoreve nacionale nga te gjitha vendet e botes per pjesemarrjen kete vit ne konkurs, Bozo ka nisur udhetimet neper qytete te ndryshme te Shqiperise, ku do te drejtohet turi i vajzave e mbi te gjitha ne qytetin bregdetar te Sarandes ku do te zhvendoset sivjet skena e spektaklit, i treti per nga rendesia ne bote. Si organizator per te shtaten here, por edhe si mbajtes i patentes edhe per pese vite te tjera, Petri Bozo sivjet ka menduar dicka vertete te vecante. Data e spektaklit

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed

DASMA JUAJ

Kameraman Profesionist
Cilesia dhe puna e
STUDIO RISTYLE do
tju beje qe ky emer tju
mbese ne mendje per
te pasur kenaqesine
qe te na zgjidhni dhe
ne eventet pasuese.
StudioRistyle -
www.ristyle.ecaty.com

font
size: 15px;
  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:195

bukuria e fermave shqiptare

Hits:299

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:381

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Identifikohu or Krijo akount