RAJA

  • Publikuar në ecaty

"Raja" eshte nje film Indian i Bollywood-it i lançuar me 22 qershor 1995 Me aktore protagoniste Madhuri Dixit, Sanjay Kapoor, Paresh Rawal, Mukesh Khanna dhe Dalip Tahil. Ky film eshte i dyti i karrieres se Sanjay Kapoor(Raja) pas debutimit te tij me filmin "Prem".

Ky film ka qene nje film klasik ne Shqiperi saqe e kane perkthyer edhe ne shqip ne kohen kur doli. Per te shikuar filmin KLIKO KETU

OSE KLIKO KETU PER TE PARE FILMA TE TJERE

Lexo më tepër...

Raja 1995 - Film Indian

  • Publikuar në ecaty

"Raja" eshte nje film Indian i Bollywood-it i lançuar me 22 qershor 1995 Me aktore protagoniste Madhuri Dixit, Sanjay Kapoor, Paresh Rawal, Mukesh Khanna dhe Dalip Tahil. Ky film eshte i dyti i karrieres se Sanjay Kapoor(Raja) pas debutimit te tij me filmin "Prem".

Permbajtja:

Rana Mahendra Pratap Garewal (Mukkesh Khanna) eshte nje biznesmen i madh bashke me vellain e tij Vishwa (Dalip Tahil). Ata jane qe te dy shoke me Brijnath (Birju) Paresh Rawal) i cili fillimisht ishte shume i pasur por humbi gjithçka pas nje zjarri ne fermen e tij. Pas kesaj te dy shoket e tij, qe me pare i kishin dhene fjalen qe vellai i tij i vogel kur te rritej do te martohej me motren e tyre te vogel, refuzuan bashkimin pasi Birju humbi gjithçka.

Te dy, Madhu dhe Raja ishin te vegjel kur vellezerit e tyre i ndane. Qe atehere Birju u çmend pas nje aksidenti me makine qe e hodhi ne nje vend te elektrizuar duke e paralizuar dhe çmendur. Raja kujdeset per te dite pas dite. Kur rritet Raja takon rastesisht Madhu-ne dhe Madhu dashurohet menjehere me te dhe kerkon ta beje per vete me çdo kusht. Pa e ditur qe ai ishte shoku i saj i femijerise. Te dy bejne çmos qe te qendrojne bashke edhe pse kane kundershtime te forta nga vellezerit e Madhu-se.

 

Ky film ka qene nje film klasik ne Shqiperi saqe e kane perkthyer edhe ne shqip ne kohen kur doli. Per te shikuar filmin KLIKO KETU

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed

DASMA JUAJ

Kameraman Profesionist
Cilesia dhe puna e
STUDIO RISTYLE do
tju beje qe ky emer tju
mbese ne mendje per
te pasur kenaqesine
qe te na zgjidhni dhe
ne eventet pasuese.
StudioRistyle -
www.ristyle.ecaty.com

  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:196

bukuria e fermave shqiptare

Hits:300

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:382

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Identifikohu or Krijo akount