Ndeshjet e para Uefa Euro 2012

  • Publikuar në ecaty

Dje u zhvilluan dhe ndeshjet e para te kampionatit europian uefa euro 2012. Ndeshja e pare ishte ajo midis polonise dhe greqise e perfunduar ne barazim 1-1 dhe e cila u zhvillua mes polemikash per perdorimin e shpeshte te kartonave. Ndersa ndeshja e dyte ajo midis Rusise dhe Republikes ceke perfundoi me fitoren e rusise me rezultatin 4-1 per me teper mbi ndeshjet ndiqni forumin tone ku do te merrni me teper informacione mbi ndeshjet e europianit.

Nderkohe qe sot luhen 2 ndeshje te tjera: Hollande  - Danimarke dhe Gjermani - Portugali

Lexo më tepër...

Fillon kampionati Europian Uefa Euro 2012

  • Publikuar në ecaty

Sot fillon kampionati Europian i futbollit Uefa Euro 2012. Ky kampionat i cili eshte i 14-ti, kete here zhvillohet ne Poloni dhe Ukrahine.

Organizatori i ketij kampionati eshte Uefa dhe ndeshjet perfundimtare do te zhvillohen nga data 8 Qershor 2012 deri ne daten 1 korrik 2012, dite kjo  e fundit ku do te shpallet dhe fituesi i ketij kampionati. Ky edicion i kampionatit europian do te jete i fundit qe do te pranohen 16 skuadra ne fazen finale sepse duke filluar nga kampionati i vitit 2016 pra kampionati tjeter qe do te zhvillohet ne France, do te kete 24 skuadra pjesemarrese...dhe te shpresojme qe ne ate kampionat te beje pjese dhe Shqiperia.

Une si gjithmone tifoj per gjermanine, po ju per cilen skuader do te beni tifozllek ne Euro 2012? Shprehni mendimet tuaja ne forumin tone ose pergjigjuni me koment nga facebook direkt ketij artikulli.

dhe si thuhet ne keto raste...te fitoje me i miri!

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed

DASMA JUAJ

Kameraman Profesionist
Cilesia dhe puna e
STUDIO RISTYLE do
tju beje qe ky emer tju
mbese ne mendje per
te pasur kenaqesine
qe te na zgjidhni dhe
ne eventet pasuese.
StudioRistyle -
www.ristyle.ecaty.com

  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:196

bukuria e fermave shqiptare

Hits:300

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:382

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Identifikohu or Krijo akount