Gëzuar Shën Valentinin

Shën Valentini apo festa e dashurisë siç quhet ndryshe është një nga festat më të pritura nga rinia kryesisht por edhe pse jo nga ata të moshuarit. Të rinjtë celebrojnë dashurinë e tyre të momentit dhe kjo feste është edhe si një shkrepse që e ndez dhe pasi zjarri të jetë ndezur, të rinjtë do ti hedhin dru për mos ta lënë të shuhet, dhe sa më tepër dru ti hedhin aq më tepër do të kenë për të kujtuar. Si të moshuarit që shohin të rinjtë dhe kujtojnë kohët e tyre. Si e ndezën atë zjarr dhe si nuk e lanë të shuhej.

Por kjo festë duhet të shërbejë vetëm për të festuar, pasi për të dashuruar ose "për ti hedhur dru zjarrit", duhet të bëhet çdo ditë dhe jo vetëm për shen valentin. E pra kujtohuni të duheni më shumë çdo ditë dhe do të festoni sa më shum  "shen valentina"

Lexo më tepër...

STUDIO RISTYLE - kameraman, fotograf,dj, krijime websitesh

Nese keni nevoje per kameraman profesionist per filmime HD , per fotograf qe di te kape momentin dhe ta beje ate nje kujtim te bukur qe do tju shoqeroje per gjithe jeten, per dj qe te kerceni pa pushim por gjithashtu edhe nese deshironi te krijoni nje websit, ndoshta dhe duke u bazuar mbi filmimet dhe fotografite e bera nga STUDIO RISTYLE atehere ketu jeni ne vendin e duhur per ti bere realitet keto endrra!

Nese jeni thjesht kurioz, atehere ju rekomandojme te shfletoni te gjitha sherbimet tona, keshtu qe ne rast nevoje mund te na rivizitoni dhe te kerkoni sherbimin qe ju nevojitet.

Gjithashtu nese nuk ju duhet juve nje sherbim nga STUDIO RISTYLE, mund t'ia rekomandoni miqve tuaj qe jane duke menduar te organizojne festen e tyre te çfaredolloji, si: dasma, fejesa, ditelindje, festa diplomimi dhe party te ndryshme.

KONSULTONI SHERBIMET TONA NE VIJIM DHE NDIQNI MENUNE "KONTAKTO" PER TU VENE NE KONTAKT ME RISTYLE STUDIO.

Nese keni nje fejese, martese, ditelindje, party e çfaredolloj feste tjeter, mund te kontaktoni STUDIO RISTYLE per sherbimet e renditura ne vijim

SHERBIMET E STUDIO RISTYLE
Lexo më tepër...

Miss Shqiperia 2012 Nata finale

Nata finale e Miss Shqiperia po afron...Te ftuar artistet Elton Deda, Aleksander Gjoka, Redon Makashi, Alndy ( Rumun), Luar, Era Rusi me Burlesque, Armand dhe Ori, Ardian Trebicka, Kujtim Prodani, Mefarete Laze...Sfilatat e vajzave jane konceptuar si kater stinet e vitit dhe veshjet jane realizuar nga Lilo Shehu...veshjet e Top 10 mundesohen nga Aftershock...Nuk duhet te mungoni ne mbremjen me emocionuese te kesaj vere te gjate...Ne Kalane e Bashtoves ( Komuna Gose, Kavaje) ne 29 qershor 2012!!!

Lexo më tepër...

Ndeshjet e para Uefa Euro 2012

Dje u zhvilluan dhe ndeshjet e para te kampionatit europian uefa euro 2012. Ndeshja e pare ishte ajo midis polonise dhe greqise e perfunduar ne barazim 1-1 dhe e cila u zhvillua mes polemikash per perdorimin e shpeshte te kartonave. Ndersa ndeshja e dyte ajo midis Rusise dhe Republikes ceke perfundoi me fitoren e rusise me rezultatin 4-1 per me teper mbi ndeshjet ndiqni forumin tone ku do te merrni me teper informacione mbi ndeshjet e europianit.

Nderkohe qe sot luhen 2 ndeshje te tjera: Hollande  - Danimarke dhe Gjermani - Portugali

Lexo më tepër...

Gara e Motokroseve 24 Qershor Divjakë

Gara e Motokroseve 24 Qershor Divjakë

Të dielën në datë 24 Qershor motorklubi Motocross Tirana në bashkëpunim me Kartodrom 3 dhe në mbështetje nga Bashkia Divjakë organizojnë garën për motokrose dhe supermoto në bregdetin e Divjakës.

Gara do të zhvillohet në një terren ranor të qëndrueshëm dhe do të jetë e vlefshme për pikët e kampionatit kombëtar për motokros dhe supermoto. Dita e shtunë para garës do të jetë e lirë dhe e disponueshme për prova nga ora 13.00 deri në orën 19.00. Regjistrimet për në garë do të bëhen të Dielën nga ora 08.00 deri në 09.00. Gara nis në orën 10.00. Për miqtë nga trevat shqiptare është vënë në dispozicion Hoteli që kushton 10 Euro nata (dhomë me tre shtretër). Të gjithë pjesëmarrësit që do të akomodohen nëpër hotele ju lutemi njoftoni 4 ditë përpara pasi sezoni i plazhit e vështirëson disponimin e hotelit.

Për informacione të mëtejshme ju lutemi kontaktoni në numrin +355692102682 ose vizito Eventin Zyrtar në Facebook të Motocross Tirana

Ju mirëpresim në këtë spektakël!

Lexo më tepër...

Fillon kampionati Europian Uefa Euro 2012

Sot fillon kampionati Europian i futbollit Uefa Euro 2012. Ky kampionat i cili eshte i 14-ti, kete here zhvillohet ne Poloni dhe Ukrahine.

Organizatori i ketij kampionati eshte Uefa dhe ndeshjet perfundimtare do te zhvillohen nga data 8 Qershor 2012 deri ne daten 1 korrik 2012, dite kjo  e fundit ku do te shpallet dhe fituesi i ketij kampionati. Ky edicion i kampionatit europian do te jete i fundit qe do te pranohen 16 skuadra ne fazen finale sepse duke filluar nga kampionati i vitit 2016 pra kampionati tjeter qe do te zhvillohet ne France, do te kete 24 skuadra pjesemarrese...dhe te shpresojme qe ne ate kampionat te beje pjese dhe Shqiperia.

Une si gjithmone tifoj per gjermanine, po ju per cilen skuader do te beni tifozllek ne Euro 2012? Shprehni mendimet tuaja ne forumin tone ose pergjigjuni me koment nga facebook direkt ketij artikulli.

dhe si thuhet ne keto raste...te fitoje me i miri!

Lexo më tepër...

Miss Shqiperia 2012 Skenimi ne kalane e Bashtoves

Keto dite ecaty.com ju ka njoftuar per çdo progress te spektaklit Miss Shqiperia 2012 qe zhvillohet ne kalane e Bashtoves ne kavaje.
Pas seleksionimeve dhe perzgjedhjes se vajzave konkuruese, tani vazhdojne pergatitjet per spektaklin e madh. Pra kane filluar pergatitjet per skenen, ndriçimin, kamera fotografet etj. Kalaja e Bashtoves ka nje pamje mahnitese pa qene e zbukuruar dhe nese vendoset pastaj ndriçimi profesional atmosfera e skenes etj, bejne qe ajo kala ai vend te tregoje hijeshine e vet dhe ti dhuroje spektatorit nje bukuri te rradhe ne te gjitha kuptimet ne kete rast.

 

Lexo më tepër...

Miss Shqiperia 2012 mbyll seleksionimet

Siç e kishim lajmeruar edhe me artikuj te tjere, Miss Shqiperia ka zhvilluar seleksionimet per spektalin e vitit 2012 ne kalane e Vile Bashtove ne Kavaje.
Nga seleksionimi kane dale 32 vajza te perzgjedhura qe do te konkurrojne ne spektalin e madh ne afersi te plazhit te Vile-Bashtoves ne bregdetin e Kavajes. Kalaja ku do te zhvillohet evenimenti nuk eshte me teper se 1 km nga bregdeti.

Per te konsultuar listen e vajzave pjesemarrese lexoni te plote artikullin

 

Spektakli do te zhvillohet me date 29 Qershor 2012 dhe vajzat pjesemarrese jane ata te listuara ne vijim

1-Franceska Bekteshi-Elbasan
2-Juliana Rustemi-Korce
3-Izmena Lici-Shkoder
4-Judina Zoto-Permet
5-Ortenisa Sadiku-Vlore
6-Arselajda Buraku-Mirdite
7-Jona Leskoviku-Berat
8-Dorisa Halili-Tirane
9-Senada Ferataj-Lushnje
10-Elidona Rusi-Korce
11-Jugerta Koti-Fier
12-Era Lime-Korce
13-Marinela Kaci- Vore
14-Arieda Qato- Berat
15-Lorena Lina-Fier
16-Anita Curri-Durres
17-Edlira Kraja-Kukes
18-Mariana Shkreta-Tirane
19-Senada Lluka-Puke
20-Anxhela Konomi-Tirane
21-Hafize Peqini-Elbasan
22-Kloniki Delijorgji-Janine
23-Ilva Fatia-Gramsh
24-Manjola Ndou-Shkoder
25-Greta Kika- Tepelene
26-Ana Gjergji- Kardhiq
27-Fjoralba Ramo- Tirane
28-Anxhela Merkaj- Fier
29-Erilda Ziri-Fushe Kruje
30-Kristi Teqja- Tirane
31-Ortenca Murati- Tirane
32-Erblira Kacaj-Peshkopi

 

 

Lexo më tepër...

Miss Shqiperia 2012 fillojne seleksionimet!

Miss Shqiperia ka nisur sot seleksionimet e kandidateve per MISS SHQIPERIA 2012. Seleksionimet behen prane televizionit shqiptar tvsh.
Ke
te vit siç e kemi njoftuar dhe me nje artikull tjeter ketu ne ecaty.com, spektakli do te zhvillohet ne KALANE E BASHTOVES - Ne fshatin Vile-Bashtove te rrethit te Kavajes. Kalaja eshte ne mes te nje lendine dhe anes saj rrjedh lumi Shkumbin. Spektakli do te zhvillohet me shume mundesi nga java e dyte ose e trete e qershorit.

Gjithashtu me te dhenat ne vijim, stafi i MISS SHQIPERIA informon nga faqa e spektaklit ne facebook:

"Ne datat 28, 29 dhe 30 maj vajzat qe jane regjistruar e qe duan te jene pjese e perzgjedhjeve te paraqiten ne Televizionin Shqiptar...Ne keto datat konkurentet do te xhirohen, fotografohen e do te komunikojne me anetaret e jurise....Perzgjedhja perfundimtare do te shpallet ne gazeta e ne televizion. Faleminderit!"

 

 

Nderkohe qe ne faqen zyrtare informacionet jane pothuajse inekzistente ndoshta per te mbajtur sa me te paster pamjen e faqes!

Lexo më tepër...

STUDIO RISTYLE

RISTYLE STUDIO JU URON MIRESEARDHJEN!

Nese keni arritur ne kete websit, do te thote qe keni nevoje ose jeni kurioz per sherbimet qe ofron RISTYLE STUDIO.

Nese keni nevoje per kameraman per filmime HD , per fotograf qe di te kape momentin dhe ta beje ate nje kujtim te bukur qe do tju shoqeroje per gjithe jeten, per dj qe te kerceni pa pushim por gjithashtu edhe nese deshironi te krijoni nje websit, ndoshta dhe duke u bazuar mbi filmimet dhe fotografite e bera nga RISTYLE STUDIO atehere ketu jeni ne vendin e duhur per ti bere realitet keto endrra!

Nese jeni thjesht kurioz, atehere ju rekomandojme te shfletoni te gjitha sherbimet tona, keshtu qe ne rast nevoje mund te na rivizitoni dhe te kerkoni sherbimin qe ju nevojitet.

Gjithashtu nese nuk ju duhet juve nje sherbim nga RISTYLE STUDIO, mund t'ia rekomandoni miqve tuaj qe jane duke menduar te organizojne festen e tyre te çfaredolloji, si: dasma, fejesa, ditelindje, festa diplomimi dhe party te ndryshme.

KONSULTONI SHERBIMET TONA NE VIJIM DHE NDIQNI MENUNE "KONTAKTO" PER TU VENE NE KONTAKT ME RISTYLE STUDIO.

Nese keni nje fejese, martese, ditelindje, party e çfaredolloj feste tjeter, mund te kontaktoni RISTYLE STUDIO per sherbimet e renditura ne vijim:

SHERBIMET E RISTYLE STUDIO

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed

DASMA JUAJ

Kameraman Profesionist
Cilesia dhe puna e
STUDIO RISTYLE do
tju beje qe ky emer tju
mbese ne mendje per
te pasur kenaqesine
qe te na zgjidhni dhe
ne eventet pasuese.
StudioRistyle -
www.ristyle.ecaty.com

 
« March 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Identifikohu or Krijo akount