Gëzuar Festat

Jemi ne prag te festave te fundvitit dhe te gjithe bejne urimet e tyre miqve, te afermve e te njohurve.

Ne kemi zgjedhur t'jua bejme urimet ne nje menyre pak me te veçante...disa nga ju i kane pare dhe nga facebook keto urime.
E pra behet fjale per imazhet me sfonde festash dhe nese ju kane pelqyer nga facebook, ketu mund te shkarkoni versionet me madhesi
origjinale. Nese nuk na keni ndjekur nga facebook ne faqen e "RStyle" ju sugjerojme ti shkarkoni sepse jane me te vertete imazhe te bukura
qe mund ti vendosni dhe si sfonde ne kompjuterin tuaj.

Me kete rast perfitoj tju bej urimet e mia te kaloni gezuar dhe paçit sa me teper festa e gezime ne kete vit qe po vjen. Gezuar Krishtlindjen dhe Vitin e Ri 2011

 

*Klikoni lart imazhit per te shkuar ne faqen e shkarkimeve.

Lexo më tepër...

Gëzuar 28 nëntorin

Gezuar 28 Nentorin

1444 - Gjergj Kastriot Skënderbeu, e ngriti flamurin kombëtar mbi kalanë e Krujës.
1912 - Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë dhe shpalli pavarësinë e Shqipërisë.

Per te shkarkuar Kalendare Shqip me Flamurin Shqiptar nga RStyle, klikoni mbi imazh.

Per te pare imazhe te tjera nga RStyle Kliko ketu

Lexo më tepër...

Hit Parade Italia

Nese dikush nga ju ka nostalgji per muziken dhe kenget qe kane qene hite per jave, muaj e vite te tera ne radiot mbare botes. Nese dikush nga ju thote: Ah çfare kenge ka qene ajo qe doli atehere kur...(plotesojeni sipas deshires), por nuk me kujtohet titulli mor vlla...por me kujtohet qe ishte rreth vitit x, y etj.

E pra nese keni keto probleme qe nuk gjeni me titujt e kengeve qe shume ju kane pelqyer, ndoshta kur keni qene te vegjel, kur keni qene ne shkolle, fillore, te mesme, universitet  etj...e vetmja zgjidhje pra per ti gjetur pergjigje pyetjes suaj dhe te gjeni titujt e kengeve qe deshironi eshte te shkoni ne hit parade italia qe nuk ka vetem kenge italiane por permbledh hitet vit per vit ne itali(kenget me te pelqyera italiane dhe te huaja)

Hitet jane nga 1947 deri ne 2010

Ketu keni lidhjen vizitojeni po ju interesoi...HIT PARADE ITALIA

Lexo më tepër...

RAJA

"Raja" eshte nje film Indian i Bollywood-it i lançuar me 22 qershor 1995 Me aktore protagoniste Madhuri Dixit, Sanjay Kapoor, Paresh Rawal, Mukesh Khanna dhe Dalip Tahil. Ky film eshte i dyti i karrieres se Sanjay Kapoor(Raja) pas debutimit te tij me filmin "Prem".

Ky film ka qene nje film klasik ne Shqiperi saqe e kane perkthyer edhe ne shqip ne kohen kur doli. Per te shikuar filmin KLIKO KETU

OSE KLIKO KETU PER TE PARE FILMA TE TJERE

Lexo më tepër...

Raja 1995 - Film Indian

"Raja" eshte nje film Indian i Bollywood-it i lançuar me 22 qershor 1995 Me aktore protagoniste Madhuri Dixit, Sanjay Kapoor, Paresh Rawal, Mukesh Khanna dhe Dalip Tahil. Ky film eshte i dyti i karrieres se Sanjay Kapoor(Raja) pas debutimit te tij me filmin "Prem".

Permbajtja:

Rana Mahendra Pratap Garewal (Mukkesh Khanna) eshte nje biznesmen i madh bashke me vellain e tij Vishwa (Dalip Tahil). Ata jane qe te dy shoke me Brijnath (Birju) Paresh Rawal) i cili fillimisht ishte shume i pasur por humbi gjithçka pas nje zjarri ne fermen e tij. Pas kesaj te dy shoket e tij, qe me pare i kishin dhene fjalen qe vellai i tij i vogel kur te rritej do te martohej me motren e tyre te vogel, refuzuan bashkimin pasi Birju humbi gjithçka.

Te dy, Madhu dhe Raja ishin te vegjel kur vellezerit e tyre i ndane. Qe atehere Birju u çmend pas nje aksidenti me makine qe e hodhi ne nje vend te elektrizuar duke e paralizuar dhe çmendur. Raja kujdeset per te dite pas dite. Kur rritet Raja takon rastesisht Madhu-ne dhe Madhu dashurohet menjehere me te dhe kerkon ta beje per vete me çdo kusht. Pa e ditur qe ai ishte shoku i saj i femijerise. Te dy bejne çmos qe te qendrojne bashke edhe pse kane kundershtime te forta nga vellezerit e Madhu-se.

 

Ky film ka qene nje film klasik ne Shqiperi saqe e kane perkthyer edhe ne shqip ne kohen kur doli. Per te shikuar filmin KLIKO KETU

Lexo më tepër...

Eduart Makri

Eduart Makri

aktor dhe regjisor shqiptar.
Eduart Makri ka lindur në 5 Qershor të vitit 1957 në qytetin e Gjirokastrës. Pas përfundimit të studimeve të larta në Institutin e Lartë të Arteve (sot Akademia e Arteve) në degën e Aktrimit fillon punën në Kinostudion “Shqipëria e Re” si regjisor dhe skenarist. Në vitin 1993 fillon punën si pedagog në Akademinë e Arteve. Në vitin 1997 do të zgjidhet Drejtor Ekzekutiv i Fondacionit të Kulturës dhe Arteve “Fan Noli”. Në vitin 1997 do të emërohet Drejtor i Departamentit të Filmit dhe Spektaklit në Televizionin Publik Shqiptar. Në vitin 2000 largohet nga atdheu për në Kanada.
Në teatër ai do të interpretojë disa role me trupën e Teatrit Të Instituti të Lartë të Arteve (sot Akademia e Arteve) si psh rolin e Kronshtadit në dramën “Shtëpia e kukullës” apo rolin e Hetuesit në dramën “Vdekja e një vajze”.

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed
content">
  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:183

Gezuar Pashket

Hits:196

bukuria e fermave shqiptare

Hits:300

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:382

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

Identifikohu or Krijo akount