Gezuar Pashket

Ju uroj nga zemra te gjithe besimtareve shqiptare te krishtere e ortodoks!Gezuar e per shume mot Pashket.
Paqja,toleranca dhe mirkuptimi qofte per shqiptaret festa e dashurise per njeri-tjetrin.
Pranvera e kopshtit te
Pashekeve Ju sjellte gezime,lumturi dhe begati ne zemrat dhe familjet tuaja.

Lexo më tepër...

Miss Shqiperia 2012

Miss Shqiperia 2012 zbret ne qytetin e Kavajes. Kalaja e Bashtoves do te mireprese pra bukuroshet qe do te konkurojne per Miss Shqiperia 2012.

Kalaja e Bashtovës ngrihet pranë fshatit të Bashtovës në një distancë prej 3-4 km, në veri të grykëderdhjes së lumit të Shkumbinit. Kështjella është ndërtuar në shekullin XV dhe u ka shërbyer venecianëve. Zona e Bashtovës është përmendur si një port lumor në Shkumbin si dhe një qendër e eksportit të drithërave. Kalaja ka trajtë katërkëndore me përmasa 60 x 90 mertra. Pjesa perëndimore e saj është rindërtuar në shekullin XVIII. Muret e saj kanë një lartësi prej 9 metrash. Kalaja e Bashtovës është një monument kulture me vlerë që ju do ta gjeni vetëm disa km jashtë Kavajës dhe që dëshmon për gjurmët e qytetërimit dhe civilizimit. Rrethinat e saj kanë mbetur të plota dhe sot ruhen si një momument kulture nga shteti shqiptar.

 

Lexo më tepër...

Qytetet Shqitare

Tani ne ecaty.com mund te konsultoni dhe nje menu tjeter shtese e cila do tju jape shume informazione mbi Shqiperine dhe kryesisht mbi qyetet e saj. Ju do te mesoni me teper per secilin qytet, do te dini aktivitetet qe zhvillon nje qytet apo nje tjeter, do te mesoni me teper mbi traditat, vendndodhjen dhe bukurite natyrore qe ofron secili. Vizitoni pra edhe ju virtualisht QYTETET SHQIPTARE dhe kushedi ndoshta nje dite do ti vizitoni te gjithe realisht. Qendrim te kendshem ne ecaty.com

klikoni lart imazhit

Lexo më tepër...

Gezuar vitin e ri me kalendaret e rstyle ne ecaty.com

kalendar 2012Ju njoftojme se sapo jane shtuar ne menune "shkarko" kalendare per vitin 2012 beni nje vizite per ti shkarkuar falas...dhe per ata qe rregjistrohen do te kete surpriza sapo te hyje viti i ri sepse do te shtohen kalendare te rinj dhe shkarkimi do te jete i mundur vetem per anetaret e rregjistruar.

ecaty.com ju uron gezuar vitin e ri 2012. Te jete per ju nje vit sa me i bukur , i lumtur e me begati.

Lexo më tepër...

krijoni prezantime slideshow me foto dhe efekte

Vera mbaroi dhe shume nga ju kane grumbulluar shume e shume foto nga stina qe sapo kaloi apo ndoshta ju pelqen te beni foto gjithmone dhe deshironi gjithashtu ti shihni ne nje menyre terheqese...ne nje slideshow.

Nje program online me te vertet i mire qe ju krijon prezantime imazhesh me efekte speciale qe do tju bejne te perjetoni serish edhe me shume emozionet qe keni provuar gjate berjes se fotografive. Ky pra eshte nje program online krejtesisht falas dhe nuk kerkon asnje rregjistrim dhe pa instaluar asgje ne kompjuterin tuaj.

Programi ne fjale quhet  Frobee, nje program shume i vlefshem me ane te te cilit me pak klikime dhe me thjeshtesine me te madhe do tju krijoje prezantimin me fotot tuaja me efekte speciale.

Per te bere prezantimet me fotot tuaja, sduhet te beni gje tjeter veçse te ngarkoni fotot, zgjidhni efektet, sfondin dhe programi ju ben gati prezantimin per ta shkarkuar.

Lexo më tepër...

Probleme me controller video, audio, ethernet ne XP? - Ja si ti zgjidhni!

Pas nje formatimi te kompjuterit mund tju ndodhe qe keni probleme me instalimin e driver-ave. Pra nuk arrini te degjoni audion, shihni video por nuk arrini te perdorni programet per te kapur video me sinjal analog apo ndoshta nuk arrini te perdorni porten LAN per tu lidhur ne internet apo per te komunikuar me kompjutera te tjere?

Shpeshhere keto drivera qe e bejne programin por edhe skeden specifike te punoje, ndodh qe nuk arrini ti gjeni dot. Per audion dhe ethernet arrita ti gjeja pas disa kerkimesh...por ajo qe ishte me e veshtire ishte driver per controller video multimediale. Por edhe kesaj me pak mund ja gjeta zgjidhjen.

Per te gjetur ID e sakte te skedes suaj mund te perdorni "everest home edition" kerkoni ne google.

Pra per te zgjidhur problemet me driverat

Lexo më tepër...

explorer.exe error[SOLVED]

Edhe pse tani jemi drejt Windows 8 mendoj se ka shume qe perdorin akoma Windows Xp dhe kjo guide mund tju zgjidhi pune nese keni nje problem te tille.

Nje dite duke bere nje "video capture" dmth duke hedhur nje kasete video vhs ne dixhitale, kompjuteri me dha nje "error" dhe u bllokua gjithçka. Keshtu qe mu desh te hapja "task manager" per ta mbyllur dhe rihapur programin e eksplorimit te kartelave. Ne fillim mendova se ndoshta ishte nga madhesia e videos qe arriti ne 18Gb dhe xp nuk eshte mesuar me kesoj peshash se i dhemb kurrizi :P. Gjithsesi e eliminova kete video edhe pse mu deshen gati 2 ore per ta hedhur ne pc. Bera serish proven ne hapjen

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed
  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:195

bukuria e fermave shqiptare

Hits:299

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:381

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

Identifikohu or Krijo akount