SpareOne telefon qe i mban bateria 15 vjet

Nder kuriozitetet e MWC 2014 kemi SpareOne, nje telefon i stilit te vjeter por pa ekran, i afte te mbaje karikimin per 15 vjet te mira e vetem me nje bateri te tipit  AA. Behet fjale per nje zgjidhje qe i dedikohet disa zonave te posacme te tokes, i perdorshem pra ne vende te humbura ku nuk ka asnje sinjal mbulimi te sinjalit te zakonshem dhe ku nuk ka energji elektrike. Nje "vegel" te themi e nevojshme qe kushton pak dhe qe mund te perdoret ne raste emergjence  per te kerkuar ndihme.

Le ta mendojme si nje telefon te dyte, jo per tu perdorur ne jeten e perditshme. Ky telefon eshte i pajisur me pak por te nevojshme funksione qe i duhet nje telefoni. Nuk ka ekran dhe keshtu nese do te formojme nje numer, nje ze elektronik do te perserisi numrin per ta degjuar nese e kemi vendosur tamam, keshtu per te qene te sigurte.SpareOne ka vend per

Lexo më tepër...

Google ne projekt telefona te vet-krijueshem

E njihni Projekt Ara-n? Shume prej jush ndoshta do te kene degjuar rreth kesaj teknologjie inovative. Behet fjale per projektin qe do te sjelle ne jete nje teknologji me te vertete komode por edhe shume funksionale. Projekt ARA eshte projekti i google per te krijuar teknologjine me te re por qe do tju ngjalle shume kujtime kur ndoshta ishit te vegjel dhe kerkonit te ndertonit dicka me

Lexo më tepër...

Programe per te rregjistruar monitorin tuaj

OCam

Eshte nje program(software) me te vertete i mire dhe ne gjendje te rregjistroje levizjet qe beni ne kompjuterin tuaj dhe qe shihni ne monitor.

Pamja grafike, edhe pse minimaliste, eshte e pelqyeshme dhe  e bukur, do te thoja nga me te mirat qe kam pare per nje program te ketij lloji.

Pasi ta keni instaluar, ju shfaqet nje dritare qe mund ta ridimesiononi, dhe oCam do te rregjistroje gjithçka qe beni brenda dritares qe keni zgjedhur; por nese duam te rregjistrojme komplet ekranin, mjafton te klikojme ne

Lexo më tepër...

Rezerva te medha nafte ne Shqiperi - ndikimi ne çmimin e naftes

Dje nje lajm i rendesishem u shkrua neper mendia te ndryshme per rezervat gjigande nafte ne Shqiperi qe jane zbuluar nga kompanite Petromanas dhe Shell te cilat kane qene te suksesshme ne shpimet qe kane kryer. Ne lajmin publikuar nga top-channel flitet per keto resurse te medha qe jane zbuluar, po per konsumatorin çfare ndikimi do te kete kjo gje. Ne te vertete ky lajm duhet te vijoje edhe me nje tjeter lajm per konsumatoret shqiptare. Do te kene ata avantazhe ne çmime? A do te ulet çmimi i naftes? 

Te shpresojme qe keto pyetje te jene pozitive per

Lexo më tepër...

Problem me recaptcha? - ja si ta zgjidhni

Tani vone Google ka ndryshuar API-n e reCaptcha i cili rezulton si jo funksionues ne plugin-in perkates ne joomla. Ky problem do te zgjidhet ne azhornimet e reja te joomla-s por per tani ju mund ta zgjidhni ne kete menyre problemin duke modifikuar...

Lexo më tepër...

Whatsapp - ja 5 alternativa per te komunikuar edhe me mire

Whatsapp, programi per celular qe mundeson komunikimin me mesazhe text dhe zanore u ble para disa ditesh nga Facebook. Kjo gje nuk i ka pelqyer shume prej perdoruesve te Whatsapp qe kane frike se kontaktet e tyre telefonike do te perdoren nga facebook per qellime te ndryshme qe cenojne privatesine tone.

Pas asaj te mbremshmes qe Whatsapp shkoi ne tilt, u bllokua dhe nuk mundesonte me komunikimin, eshte nje shenje e qarte qe facebook po ben nderhyrjet e veta.

Ju patem thene qe do t'ju servirnim alternativa te ketij programi qe mundesohen nga programe te tjera qe ndoshta kane edhe me teper funksione se Whatsapp.

Ju senjalizojme pra 5 alternativa per Whatsapp.

Lexo më tepër...

Shorti i Kampionatit Europian, Shqipëria në të njëjtin grup me Portugalinë

Sot u hodh shorti për fazën eliminatore të Kampionatit Europian 2016, që do të zhvillohet në Francë, ku kombëtarja jonë do të luajë përballë Portugalisë dhe përballë kombëtares serbe.

Në grupin e kuqezinjve, atë me numrin I, është vendosur edhe Franca, e cila është e kualifikuar në cilësinë e vendit organizator, por që do të luajë ndaj pesë rivalëve nga dy herë ndeshje miqësore, pa vlerë pikësh. Në të njëjtin grup me Shqipërinë vendoset edhe Armenia e Danimarka. Ndeshjet e Euro 2016, përfaqësuesja jonë do t’i zhvillojë në stadiumin “Ruzhd”.  Shqipëria do të jetë në Grupin I, bashkë me

Lexo më tepër...

Whatsapp down - e sapoblere nga facebook dhe ja strategjite e para

Whatsapp down: aplikacioni per celular i sapoblere nga facebook gjendet jashte sherbimit.

Crash per Whatsapp. Aplikacioni per komunikim ne celular me ane te internetit i blere pak dite me pare nga facebook, nuk punon me.

 

Perditesuar me22.2.2014 ora 22.07: Whatsapp komunikon zyrtarisht çfare po ndodh dhe konfermon se...

Lexo më tepër...

Facebook blen WhatsApp per 19 miliard dollar

Kontrata e firmosur do ti lejoje aplikacionit whatsapp te punoje ne menyre te pavarur dhe te mbaje marken e vet. Ky app ka 450 milion perdorues ne muaj dhe rreth 70% e tyre e perdor çdo dite.

 

Facebook blen WhatsApp,  app popullor qe i mundeson perdoruesve te dergojne mesazhe falas ne interntet, duke mos qene te limituar nga kompanite

Lexo më tepër...
Rregjistrohu në këtë RSS feed
font
weight: normal;
  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Nuk keni ide te mira? Punoni me dike qe i ka.

Hits:182

Gezuar Pashket

Hits:196

bukuria e fermave shqiptare

Hits:300

Hits:423

Bananja ben mire per shendetin - Ja pse!

Hits:382

RoomScan - Krijojme planimetrine e shtepise me kete app per iphone

Hits:153

Identifikohu or Krijo akount